Bursa plastik sektörünün öncü kuruluşlarından Bil Plastik, ihracat pazarını genişletiyor. İhracat yaptığı ülke sayısını artırmak amacıyla farklı pazararaştırmaları yapan Bil Plastik, ihracat yelpazesine Afrika ülkelerini de ekledi.

Türkiye’ninkısa, orta ve uzun vadeli ihracat hedeflerine ulaşması için farklı pazarlarınanalizlerini yaptıklarını söyleyen Bil Plastik Yönetim Kurulu Başkanı İlkerBiliktü, "Ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak ve belirlenen hedefleriyakalamak için alternatif pazarlara yöneliyoruz” dedi.

İhracat kapasitesi artıyor…

Yıllık 6 binton hammadde işleme kapasitesi olan bir firma olduklarının altını çizen İlkerBiliktü, yurtdışından gelen taleplerin günden güne arttığını ifade ederek,"Hedefimiz tüm müşterilerimizin ihtiyacına karşılık vermek. Bu bağlamda ihracatkapasitemiz de her geçen gün artış gösteriyor. Romanya, Yunanistan, İsrail, Belçika, Hollanda, Cezayir, Almanya,İngiltere, İrlanda ve İskoçya gibi ülkelerin bulunduğu ihracat yelpazemizeAfrika ülkelerini de eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yakın zamanda buyelpazeye yeni ülkeler de eklenecek. Bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz”şeklinde konuştu.

"Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarınınkarşılığını alıyoruz”

Türkiye’nin kısa, orta veuzun vadeli ihracat hedeflerine ulaşması için farklı pazarların analizleriniyaptıklarını da söyleyen Biliktü, "Ülkemizin ihracat potansiyelini artırmak ve belirlenenhedefleri yakalamak için alternatif pazarlara yöneliyoruz. Ar-Ge ve inovasyonayaptığımız yatırımın karşılığını, yurtdışından artan taleplerle alıyoruz. Bu dabizi daha fazla motive ediyor” ifadelerini kullandı.

Bil Plastik, ihracat pazarını genişletiyor - Bil Plastik Ambalaj ve Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Bil Plastik Ambalaj ve Plastik Sanayi ve Ticaret olarak 1967 yılından beri tecrübemize dayanarak pazarda; Yumuşak Saplı Poşetler, Atlet Poşetler, Mağaza Poşetleri, Kargo Poşetleri, CPP Poşetleri, Piliç Poşetleri, Torbalar, Jelatin Poşetleri ve Rulo Shrink üretiminde öncü markayız.
bil-plastik-ihracat-pazarini-genisletiyor-anahtar-kelimeler